Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Testi

Cihangir Laboratuvar

ANA SAYFA  »  BİLGİ SAYFALARI   »  Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Testi

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Testi

cybh
cybh

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) veya zührevi hastalıklar olarak da adlandırılan cinsel yolla bulaşan hastalıklar (CYBH), patojenlerin (bakteri, virüs, parazit) neden olduğu bulaşıcı enfeksiyonlardır ve cinsel aktivite ve yakın temas yoluyla kişiden kişiye bulaşma ile karakterize edilir. Tedavi edilmeyen cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlarla ilgili ciddi komplikasyonlar vardır ve bunların HIV bulaşma riskini artırdığı da bilinmektedir.

 

VİRÜS

1.Herpes simplex virus 1 - HSV -- (Genital Uçuk)

2.Herpes simplex virus 2  - HSV     --- (Genital Uçuk)

 

BAKTERİ

3.Mycoplasma genitalium (idrar kanalı iltihabına (üretrit) neden olmaktadır)

4.Neisseria gonorrhoeae ( Bel soğukluğu)

5.Chlamydia trachomatis (Kadınlarda rahim ağzı enfeksiyonuna (servisit) neden olurken hem kadın hem de erkeklerde üretrit ve proktite neden olabilir.)

6.Treponema pallidum (Frengi)

7.Ureaplasma parvum/ urealyticum (Ureaplasma bakterisi genital bölgede kaşıntıya ve yanmaya neden olabilir. Prostata yayıldığı durumlarda prostatit adı verilen prostat iltihabı görülebilir.)

8.Mycoplasma hominis (idrar kanalı iltihabına (üretrit) neden olmaktadır)

9.Gardnerella vaginalis ( vajina içerisinde oksijensiz ortamda üreyen bu nedenle ortamda kötü koku oluşmasına sebep olan bir tür bakteridir)

 

PARAZİT

10.Trichomonas vaginalis (her iki cinste de trichomoniasis adlı acılı, kokulu bir iltihaplanmaya yol açıyor. vajinanın iç yüzeyine yapışan kuyruklarıyla hareket eden tek hücreli parazit, özellikle kadınlar için tehlikeli olmaktadir. aids, gonore ve frengi gibi hastalıklara karşı duyarlılığı artırıyor.)

 

 

Test fiyat bilgisi internet üzerinden Sağlık Bakanlığı Yönetmelikleri gereği paylaşılamamaktadır. Fiyat bilgisi almak için laboratuvarımızı ziyaret edebilir, Telefon: 0 212 245 2199 Gsm: 0 537 479 55 78 numaralı hattımızdan arayıp bilgi alabilirsiniz.

2023. Copyright © Cihangir Laboratuvar.

Work and Travel Avinga | XML

0 (212) 245 21 99
Whatsapp
Konum