TEST BİLGİLERİ

Cihangir Laboratuvarı

ANA SAYFA   »  TEST BİLGİLERİ

TEST BİLGİLERİ

hpv-509

HPV Genotipleme Testi

HPV Genotipleme testi, insan papillomavirüsünün (HPV) belirli tiplerini belirlemek için yapılan bir testtir. Bu test, HPV'nin farklı genotiplerini tespit etmeye ve sınıflandırmaya yardımcı olur. HPV, cinsel yolla bulaşan bir virüs olup pek çok farklı tipi bulunmaktadır. Bazı tipler düşük riskli olup genital siğiller gibi hafif semptomlara neden olabilirken, diğerleri ise yüksek riskli olup rahim ağzı, vajina, vulva, penis, anüs, boğaz ve ağız gibi bölgelerde kansere yol açabilir.

DETAY...

alex-alerji-testi-481

Alex Alerji Testi

ALEX alerji testi, birçok farklı alerjene karşı hassasiyetinizi belirlemek için kullanılan bir in vitro multipleks allerji testidir.

ALEX alerji testi, birçok farklı alerjen türüne karşı spesifik IgE düzeylerini ölçebilir. Bu alerjenler arasında polen, ev tozu akarı, hayvan tüyleri, küf mantarları, bazı gıdalar ve diğer maddeler yer alır. Ayrıca, test moleküler allerjenlerin ölçümüne de izin verir ve bu da özellikle gıda alerjileri için önemlidir.

DETAY...

cybh-462

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Testi STD12

CYBH (STD12) testi, bireylerin cinsel sağlıklarını korumalarına yardımcı olmak için önemlidir. Bazı CYBH'lar, semptomlara neden olmayabilir veya semptomları hafif olabilir, bu nedenle enfekte olmuş bir kişi, durumun farkında olmayabilir. Bu enfeksiyonlar, ileride ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir, özellikle de tedavi edilmezlerse.

Herhangi bir cinsel temas öncesinde CYBH testi yaptırmak, cinsel sağlığınızı korumak ve CYBH'ların yayılmasını önlemek için en iyi yoldur. Ayrıca, düzenli olarak CYBH testi yaptırmanız, cinsel sağlığınızı korumak için önemlidir.

DETAY...

check-up-477

CHECK UP

Cihangir Laboratuvarında bütün tıbbi kan ve idrar testleri, check-up, alerji testleri yapılmaktadır.Check-up kan testi, kandaki farklı hücre tiplerinin sayısını ve şeklini ölçmek için, karaciğer, böbrekler ve tiroid gibi önemli organların işlevlerini değerlendirmek, kalp krizi, inme ve diyabet gibi hastalıklara karşı risk faktörlerini değerlendirmek için de yaptırılabilir.

DETAY...

solunum-yolu-paneli-463

SOLUNUM  YOLU PANELİ

SOLUNUM  YOLU 7 VİRUS PANELİ 

• Tek bir çalışmada;

 Bakteri: Group A Streptococcus (Strep A)
Virüs : SARS-CoV-2, Influenza A, Influenza B, RSV A/B, Adenovirus, Rhinovirus
 tespiti.

• Solunum Yolu paneli ile enfeksiyon etkenlerinin hızlı ve doğru tanısı.

• Solunum yolu enfeksiyonlarında hızlı ve doğru tanı, erken ve etkin tedaviye yönlendirir.

DETAY...

covid-19-pcr-test-458

Covid-19 PCR test report, approved by the Ministry of Health

Covid-19 test result report has international validity, complies with foreign travel procedures and it is delivered on the same day.Complying with Foreign Travel Procedures

For information: 0 (212) 245 21 99 ve 0 537 479 55 78

DETAY...

sac-dokulmesi-478

Saç Dökülmesi Paneli

Saç dökülmesi, birçok farklı nedenle ortaya çıkabilir ve kan testi, saç dökülmesi nedenini belirlemek için iyi bir yöntemdir. Bazı durumlarda, saç dökülmesiyle ilişkili olabilecek bir dizi faktörü tespit etmek için kan testleri yapılması gerekir.

DETAY...

anemi-479

Anemi Paneli

Anemi, kanın yeterli sayıda sağlıklı kırmızı kan hücresi veya hemoglobin içermemesi durumudur. Hemoglobin, oksijeni akciğerlerden dokulara taşıyan kırmızı kan hücrelerinde bulunan bir protein bileşenidir. Anemi, vücudun yeterli miktarda oksijen taşıyamamasına ve bu nedenle yorgunluk, halsizlik, solukluk, nefes darlığı ve çabuk yorulma gibi semptomlara neden olabilir.

Aneminin önlenmesi için, sağlıklı bir beslenme planı izlemek, düzenli olarak egzersiz yapmak, sigara içmemek ve aşırı alkol tüketiminden kaçınmak önerilir. Anemi semptomlarından şüpheleniyorsanız, doktorunuzla görüşmeniz ve gerekli testleri yaptırmanız önemlidir.

DETAY...

hpv-virusu-419

HPV Kolay Bulaşır!

HPV sizede kolaylıkla bulaşabilir. Tanı ve tedaviden korkmayın. 
Human Papillomavirüs (HPV), yani insan siğil virüsü oldukça bulaşıcı, yaygın ve belirti göstermeyen bir virüstür. HPV'nin belirli tipleri özellikle çok tehlikelidir ve genital bölgelerde siğiller ile çeşitli kanserlere neden olabilir.

DETAY...

evlilik-testleri-435

Evlilik Tahlilleri

Türk medeni kanunda zorunlu hale gelen evlilik için sağlık raporunda hangi testlerin olduğu, sağlık raporunu hazırlama prosedürü hakkında merak ettiğiniz herşey yazımızdadır.

DETAY...

amh-testi-431

Anti-Müllerian Hormonu (AMH)

Anti-Müllerian Hormonu (AMH), kadınlarda üretilen bir hormondur ve yumurtalıklarda bulunan küçük foliküllerin büyüklüğünü ve sayısını ölçmek için bir test olarak kullanılır. AMH, yumurtalık rezervi olarak adlandırılan, bir kadının doğurganlık potansiyelini değerlendirmek için önemli bir gösterge olarak kabul edilir.

AMH testi, kan örneği alınarak yapılır ve sonuçlar yumurtalık fonksiyonunun tespit edilmesinde yardımcı olur. Bu test, kadınların doğurganlık potansiyelini değerlendirmek ve gebe kalma şanslarını tahmin etmek için kullanılır. Ayrıca, AMH testi, infertilite veya polikistik over sendromu gibi bazı sağlık sorunlarının tanısında da kullanılabilir.

DETAY...

coronovirus-72444

Covid-19 Testinizi Yapalım (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Covid-19 Testinizi Yapalım (Sağlık Bakanlığı Onaylı), Coronovirüs Testinizi bildirdiğiniz yere gelerek yapıyoruz. Bilgi ve randevu: 0 (212) 245 21 99 ve 0 537 479 55 78
 

DETAY...

coronavirus-438

Coronavirüs Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Coronavirüsle ilgili sorularınıza cevaplar: "Coronavirüs nedir? Coronavirüs nasıl yayılır? Coronavirüs risk grubu nedir? Coronavirüs semptomları nelerdir? Covid 19 nasıl teşhis edilir? Coronavirüsden korunmak için nasıl önlemler alınabilir?"

DETAY...

2024. Copyright © Cihangir Laboratuvarı.

Work and Travel Avinga | XML

0 (212) 245 21 99
Whatsapp
Konum