Saç Dökülmesi Paneli

Cihangir Laboratuvarı

ANA SAYFA  »  TEST BİLGİLERİ   »  Saç Dökülmesi Paneli

Saç Dökülmesi Paneli

saç dökülmesi
saç dökülmesi

Saç dökülmesi, birçok farklı nedenle ortaya çıkabilir ve kan testi, saç dökülmesi nedenini belirlemek için iyi bir yöntemdir. Bazı durumlarda, saç dökülmesiyle ilişkili olabilecek bir dizi faktörü tespit etmek için kan testleri yapılması gerekir.

Saç dökülmesinin sık görülen nedenlerinden biri, demir eksikliği anemisidir. Bu nedenle, doktorunuz saç dökülmesi semptomlarına sahipseniz, kan testi yoluyla demir seviyelerinizi ve demir bağlama kapasitesini ölçebilir. Buna ek olarak, kan testi yoluyla tiroid hormonları, C vitamini, D vitamini, B12 vitamini ve folik asit seviyeleri gibi diğer vitamin ve mineral eksiklikleri de tespit edilebilir.

Saç dökülmesinin altta yatan nedeni hormonal dengesizlik olabilir. Örneğin, kadınlarda androjenik alopesi adı verilen hormonal saç dökülmesi, yüksek seviyelerde testosterona bağlıdır. Bu nedenle, kan testi yoluyla testosteron seviyeleri ölçülebilir.

Saç dökülmesi, bazı ilaçların yan etkisi olabilir. Bu nedenle, kan testi yoluyla, saç dökülmesi semptomlarına neden olabilecek ilaçların yan etkilerini gösterebilen ilaç seviyeleri de ölçülebilir.

Ancak, saç dökülmesi nedeni çoğu zaman çok sayıda faktörün birleşimi olabilir ve tek bir kan testi tüm nedenleri belirleyemez. Bu nedenle, saç dökülmesi semptomlarına sahipseniz, doktorunuzla görüşmeniz ve tam bir değerlendirme için gerekli testleri yaptırmanız önemlidir.

Fiyat bilgisi almak için laboratuvarımızı ziyaret edebilir, Telefon: 0 212 245 2199 Gsm: 0 537 479 55 78 numaralı hattımızdan arayıp bilgi alabilirsiniz.

2024. Copyright © Cihangir Laboratuvarı.

Work and Travel Avinga | XML

0 (212) 245 21 99
Whatsapp
Konum